Meniu
Prekių krepšelis

IKI BIRŽELIO 1 D. STABDOMAS NAUJŲ UŽSAKYMŲ PRIĖMIMAS!

Levandos

Levandos

LEVANDOS (Levandula)

Levandos – tai daugiametės gėlės, plačiai naudojamos sodybų bei kituose apželdinimo projektuose, tačiau tuo jų panaudojimas neapsiriboja. Auginamos kaip dekoratyviniai augalai jos gali ne tik puošti sodybą, bet ir būti naudingos įvairiose kitose srityse: kulinarijoje (prieskoniams vartojami švieži ir džiovinti žiedai bei lapeliai), konditerijoje, arbatoms, parfumerijoje, aromaterapijoje, buityje, kaip apdulkintojus priviliojanti bei kenkėjus atbaidanti priemonė (džiovintų levandų ryšulėliai dedami į spintą, kad atbaidyti kandis, o tuo pačiu spintoje tvyro malonus levandų kvapas). Landos yra puiki rožių kompanjonė, kadangi atbaido nuo jų amarus.
Levandoms parenkamos kuo daugiau saulės gaunančios vietos. Dirvožemis turi būti gerai drenuotas, lengvas priesmėlis ar priemolis. Levandos nemėgsta rūgščių dirvų.
Dauginama vegetatyviškai arba sėklomis, tačiau jei auginama ne viena veislė jos linkusios kryžmintis, todėl veislės savybės išsaugomos tik dauginant vegetatyviškai.
Po žydėjimo, kad būtų išsaugomas kompaktiškas ir sveikas kerelis levandas būtina nukirpti iki sumedėjusios dalies.
Vienoje vietoje gali augti iki 15 metų.

Modelis: Lavandula angustifolia ‘Hidcote’
Aukštis: 45 – 60 cm. Žydėjimo laikas: VII-VIII mėn. Žiedų spalva: ryškiai violetinė. Lapai: pilkai žali. Kitos pastabos: ryškiai violetiniai žiedai gražiai kontrastuoja su pilkai žalia lapija. Šios veislės levandos aromatas yra vienas iš stipriausių...
3.00€
Be PVM:3.00€
Modelis: Lavandula angustifolia ‘Nana Alba’
Aukštis: apie 25 cm. Žydėjimo laikas: VII-VIII mėn. Žiedų spalva: balta. Lapai: pilkai žali...
3.00€
Be PVM:3.00€
Modelis: Lavandula angustifolia ‘Rosea’
Aukštis: apie 40 cm. Žydėjimo laikas: VII-VIII mėn. Žiedų spalva: rožinė. Lapai: pilkai žali...
2.50€
Be PVM:2.50€
Rodoma nuo 1 iki 3 iš 3 (1 puslapių)